Skontaktuj się

Od marca przekształcenie jdg w spółkę z o. o. sp. komandytową będzie tańsze

Marcin Bartyński05 lutego 2020Komentarze (0)

Na chwilę obecną największym kosztem przekształcenia działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową jest wynagrodzenie biegłego rewidenta. Koszt ten ponosi się dwa razy:

  • najpierw przy badaniu przez biegłego rewidenta planu przekształcenia jdg w spółkę z o. o.,
  • później przy badaniu planu przekształcenia spółki z o. o. w spółkę komandytową.

Jednakże 1 marca 2020 r. wchodzi w życie duża nowelizacja KSH powołująca do życia nowy typ spółki – tzw. prostą spółkę akcyjną. Przy okazji wprowadzenia do obrotu prawnego nowej spółki ustawodawca postanowił nieco uprościć proces przekształceń. I od 1 marca do przekształcenia dowolnej spółki w spółkę z o. o. nie ma potrzeby powoływania biegłego rewidenta do badania planu przekształcenia.

Oznacza to, że w procesie przekształcenia działalności w spółkę z o. o. sp. komandytową odpada dosyć poważny koszt rzędu kilku tysięcy złotych (3-5 tys. zł netto).

Niestety, nadal pozostaje obowiązek badania przez biegłego rewidenta planu przekształcenia jednoosobowego przedsiębiorcy w sp. z o. o.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: