Skontaktuj się

O koncesji na sprzedaż alkoholu przy przekształceniach w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński09 września 2017Komentarze (0)

Chciałbym dzisiaj przypomnieć kilka wpisów na blogu opowiadających o przekształceniu przedsiębiorcy posiadającemu koncesję na sprzedaż alkoholu.

Kiedyś nawiązałem współpracę z przedsiębiorcą, który chciał kupić sklep z koncesją na sprzedaż alkoholu. Bał się jednak, że taka prosta umowa sprzedaży przedsiębiorstwa doprowadzi do utraty koncesji. I miał rację. Aby uniknąć utraty koncesji, należało skorzystać z instytucji przekształcenia działalności w spółkę z o. o. Przystąpiliśmy do działania – przygotowałem klientowi przedwstępną umowę sprzedaży udziałów, potem pomogłem przekształcić sklep w spółkę z o. o., a całą transakcję zwieńczyła umowa sprzedaży udziałów i zgłoszenie nowych wspólników do KRS. To wszystko opisałem w artykule O tym, jak pomogłem mojemu klientowi kupić sklep z zezwoleniem na sprzedaż alkoholu. Klient był chyba zadowolony ze współpracy, bo do dzisiaj podsyła mi różne sprawy.

Bardzo ważny jest artykuł o tym, jak nie utracić zezwolenia na sprzedaż alkoholu po przekształceniu. Istotne, żeby zgłosić fakt przekształcenia do właściwego urzędu w terminie 14 dni od przekształcenia. Jeżeli nie dopełnisz tego obowiązku, urząd będzie musiał cofnąć zezwolenie.

Natomiast najpopularniejszym wpisem z branży alkoholowej jest ten, który ostrzega przez przyjmowaniem do spółki cywilnej nowych wspólników. Grozi to wygaśnięciem zezwolenia. Więcej w artykule: Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o. o. a koncesja na sprzedaż alkoholu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: