Skontaktuj się

NIP spółki z o. o. w organizacji

Marcin Bartyński31 lipca 2013Komentarze (0)

Warto wiedzieć, że spółka może uzyskać numer NIP przed jej zarejestrowaniem w KRS, a nawet przed złożeniem wniosku o jej zarejestrowanie.

Od razu po zawarciu umowy spółki można złożyć we właściwym urzędzie skarbowym wniosek o nadanie NIP na spółkę z o. o. w organizacji. W takim przypadku niemal od razu po zawarciu umowy spółki Twoja spółka z o. o. (na razie w organizacji) będzie mogła wpisywać w wystawianych przez siebie fakturach swój NIP.

Czy można zatem ominąć procedurę jednego okienka przy rejestracji spółki z o. o.?

Nie można. W tym poście zostały wymienione dokumenty potrzebne do rejestracji spółki z o. o., w tym również formularz NIP-2. Bez tego formularza sąd odmówi rejestracji. Jeżeli jednak spółce został nadany NIP jeszcze przed złożeniem wniosku dokumentacji w sądzie, do wniosku o rejestrację powinieneś dołączyć formularz NIP-2 ze zgłoszeniem aktualizacyjnym, a nie identyfikacyjnym.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: