Niektóre słowa kluczowe w ciągu ostatnich 365 dni

Marcin Bartyński            06 września 2018            Komentarze (0)

Po jakich słowach kluczowych czytelnicy trafiali na bloga w ciągu ostatniego roku?

Sprzedaż apteki przekształcenie 2018. Jeżeli apteka jest prowadzona na podstawie zezwolenia, to od zeszłego roku jej sprzedaż z wykorzystaniem instytucji przekształcenia nie jest możliwa. Jednak transakcje sprzedaży apteki nadal można przeprowadzić – ale na innych zasadach. Opowiadałem o tym we wpisie: Jak sprzedać aptekę po nowelizacji prawa farmaceutycznego?

Ujemny bilans przedsiębiorstwa a przekształcenie. Moim zdaniem ujemny bilans nie jest przeszkodą do przekształcenia. Kiedyś referendarz sądowy odmówił mojemu klientowi wpisu do KRS właśnie z powodu ujemnego bilansu, jednak sporządzona przeze mnie skarga poskutkowała – spółka przekształcona została zarejestrowana. Sprawa została opisana we wpisie: Czy ujemna wartość bilansowa jest przeszkodą do przekształcenia?

Plan przekształcenia spółki cywilnej. Przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o. o. najczęściej plan przekształcenia nie jest niezbędny. Natomiast przy przekształceniu s. c. w sp z o. o. zawsze niezbędny jest biegły rewident (nawet wtedy, gdy nie sporządzamy planu przekształcenia).

Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o. o. sp. komandytową. Jak najbardziej możliwe. Najpierw przyjmujemy do spółki cywilnej kolejnego wspólnika – spółkę z o. o. Potem przekształcamy spółkę cywilną w spółkę komandytową i w ten sposób otrzymujemy spółkę z o. o. sp. komandytową. O innych tego typu przekształceniach opowiadałem we wpisach:

Czy po przekształceniu spółki z o. o. w jawną zmienia się NIP. Nie zmienia się ani NIP, ani REGON, natomiast zmienia się numer KRS. Na to pytanie odpowiadałem we wpisie Czy spółka po przekształceniu zachowa NIP i REGON?

Kupimy biuro rachunkowe. Największym problemem ze sprzedażą biura rachunkowego może okazać się konieczność aneksowania setek umów zawartych z klientami. Rozwiązaniem tego problemu może być najpierw przekształcenie biura rachunkowego w spółkę z o. o., a potem sprzedaż udziałów w spółce. Wspominałem o tym we wpisie Sprzedam biuro rachunkowe.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: