Skontaktuj się

Kto zyska, a kto straci na nowelizacji prawa farmaceutycznego

Marcin Bartyński20 stycznia 2017Komentarze (1)

Na nowelizacji prawa farmaceutycznego zyskają istniejące sieciówki. Na polski rynek nie będą wchodzić nowe, dla istniejących siecówek nie będzie powstawać nowa konkurencja.

Czasami mówi się o tym, że dzięki nowelizacji prawa farmaceutycznego utworzą się klany farmaceutów. Apteki będą mogły być dziedziczone tylko przez osoby posiadające wykształcenie farmaceutyczne. Nie-farmaceuta nie będzie mógł odziedziczyć apteki.

Kto straci?

Nowelizacja prawa farmaceutycznego uderzy w polskich przedsiębiorców. Nie powstaną polskie sieci aptek. Właściciel czterech aptek nie będzie mógł otworzyć kolejnych. Wiele istniejących aptek upadnie wraz ze śmiercią ich dotychczasowych właścicieli – całe rodziny skupione wokół rodzinnego biznesu i pracujące na jego sukces z dnia na dzień stracą źródło utrzymania.

Stracą właściciele aptek odchodzący na emeryturę. Nie będą mogli sprzedać apteki. Będą zmuszeni do wygaszenia działalności – bez żadnego zysku.

Przede wszystkim stracą pacjenci. Ograniczenie konkurencji sprawi, że ceny leków będą wyższe niż mogłyby być, gdyby nie było ograniczeń.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka 26 lutego, 2017 o 22:12

Zgodnie z planowanymi zmianami prawa farmaceutycznego aptek nie będą mogły prowadzić spółki kapitałowe, jedynie osoby fizyczne, które są aptekarzami, natomiast zezwolenia na prowadzenie apteki dziedziczyć będą tylko farmaceuci, co znacznie ograniczy swobodę działalności gospodarczej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: