Skontaktuj się

Kto pokrywa koszty badania planu przekształcenia?

Marcin Bartyński25 czerwca 20154 komentarze

Wczoraj napisała do mnie Czytelniczka z pytaniem, czy koszty zbadania planu przekształcenia będzie pokrywać Skarb Państwa, skoro to sąd powołuje biegłego rewidenta?

Otóż nie – koszty biegłego rewidenta musi pokryć przedsiębiorca. Wydatkami w postępowaniu cywilnym obciąża się strony tego postępowania.

Zawsze jednak można spróbować złożyć wniosek o zwolnienie od kosztów.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Michał 25 czerwca, 2015 o 21:08

Słyszał Pan kiedyś o uwzględnieniu takiego wniosku?

Odpowiedz

Marcin Bartyński 25 czerwca, 2015 o 21:39

Nie słyszałem.
Nie słyszałem też, żeby ktoś próbował złożyć taki wniosek.
A Pan ma jakieś doświadczenia w tym przedmiocie?

Odpowiedz

Adam 8 lipca, 2015 o 00:55

Witam, poszukuje odpowiedzi na pytanie dotyczące przekształcenia. Czy przekształcając działalność osoby fizycznej, rozliczającej się wyłącznie na podstawie zapisów Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów w spółkę kapitałową, do majątku firmy przekształconej można wziąć również pod uwagę składniki niematerialne, które nie znajdują swojego odzwierciedlenia w PKPiR – np. know-how? Przepisy mówią o ustalaniu wartości bilansowej majątku (art. 584 KSH w par.1) ale również o wycenie składników majątku (art. 584 KSH par. 1 pkt.2) – czy w tym przypadku do ustalania wartości majątku nowo powstałej spółki możliwe jest wzięcie pod uwagę wyceny rynkowej majątku, odbiegającej od bilansowej np. na podstawie rzetelnej wyceny dokonanej przez biegłego? Pozdrawiam

Odpowiedz

Marcin Bartyński 9 lipca, 2015 o 23:20

Przepisy nie mówią wprost, według jakiej wartości należy dokonać wyceny, jednakże większość komentatorów stoi na stanowisku, że według wartości bilansowej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: