Jak wybrać przedmiot działalności spółki?

Marcin Bartyński            28 listopada 2013            Komentarze (0)

Od czego zacząć tworzenie spółki z o. o.?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, w jakim celu chcesz utworzyć spółkę z o. o. Najczęściej spółki tworzy się w celu osiągnięcia zysku.

Musisz też wiedzieć, w jaki sposób ten cel osiągnąć. Przez produkcję monitorów komputerowych? Prowadząc salon sukien ślubnych? Kawiarnię? Pizzerię? Świadcząc usługi w zakresie e-marketingu? Czyszczenia tapicerek? Produkcji śrubek? Pielęgnacji ogrodów? Innymi słowy musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki ma być przedmiot działalności Twojej spółki.

Jest to ważne, ponieważ przedmiot działalności spółki musisz ująć w umowie spółki. Polecam określenie przedmiotu działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności, która jest dostępna między innymi na stronie internetowej GUSu.

Warto określić w umowie spółki przedmiot działalności jak najszerzej. Dlaczego? Jeżeli Twoja spółka będzie się rozwijać, to w pewnym momencie może rozpocząć działalność na obszarze nieprzewidzianym przez umowę. A istnieje ryzyko, że urzędy skarbowe nie będą uznawać za koszty uzyskania przychodu wydatków na cele niezwiązane z określonym w umowie przedmiotem działalności.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: