Skontaktuj się

Jak przyspieszyć przekształcenie działalności w spółkę z o. o.?

Marcin Bartyński            13 lipca 2013            Komentarze (0)

Procedura przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o. może toczyć się ślamazarnie lub przebiec w miarę sprawnie.

Jednym z etapów przekształcenia jest badanie planu przekształcenia przez biegłego rewidenta. Biegły rewident jest wyznaczany przez sąd rejestrowy na wniosek przedsiębiorcy.

Ten etap często wydłuża całą procedurę przekształcenia. Po pierwsze, sąd musi znaleźć odpowiednią osobę, która może w Twojej sprawie wystąpić jako biegły. Po drugie, zgodnie z przepisami biegły od chwili wyznaczenia ma aż dwa miesiące na sporządzenie opinii.

Jest jeden sposób, aby nieco przyspieszyć całą procedurę. Otóż przed jej uruchomieniem możesz na własną rękę poszukać biegłego rewidenta, który w miarę sprawnie zbadałby plan przekształcenia. Następnie – przy składaniu wniosku o wyznaczenie biegłego – możesz w tym wniosku wskazać wybranego przez Ciebie biegłego. Z reguły sądy rejestrowe przychylają się do takich wniosków.

Postępując w ten sposób, możesz uniknąć takiej sytuacji, że na biegłego zostanie wyznaczona osoba, która ma akurat dużo pracy i Twoja sprawa zostanie odłożona na ostatnią chwilę.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: