Skontaktuj się

Jak namówić sąd na dzień przekształcenia

Marcin Bartyński06 lutego 20154 komentarze

Ostatnio pisałem kilka razy, że to Ty powinieneś zadecydować o tym, który dzień ma być dniem przekształcenia działalności w spółkę z o. o. Jeżeli nie podejmiesz decyzji w tej kwestii, to zrobi to za Ciebie sąd, co może przysporzyć Tobie trochę problemów.

Teraz opowiem Ci, w jaki sposób ja działam, aby uniknąć tych problemów. Po pierwsze, ustalam z klientem i jego księgowym, jaki dzień ma być dniem przekształcenia. Następnie przygotowuję całą dokumentację, którą należy złożyć w sądzie. Na samym wierzchu tej dokumentacji umieszczam pisemny wniosek o dokonanie wpisu spółki w dacie uzgodnionej z klientem. Składam tę dokumentację w sądzie, pilnując, żeby wniosek o dzień przekształcenia pozostał na wierzchu. Potem dzwonię do sekretariatu i przypominam o swojej prośbie.

Z reguły to wystarczy, żeby sąd zarejestrował spółkę w wybranym przez Ciebie dniu. Jest to prosty sposób na uniknięcie wielu problemów.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki | spolkacywilna.info 8 lutego, 2015 o 11:37

Przyznam szczerzę, że w krakowskich sądach nie zdarzyło mi się aby taki wniosek nie został uwzględniony, nie słyszałem też dużej liczby narzekań na odmienną praktykę w innych sądach.

Odpowiedz

Marcin Bartyński 9 lutego, 2015 o 21:23

Dziękuję za komentarz!

Odpowiedz

Jakub Bartoszewicz 18 lutego, 2015 o 15:40

A ile Pan czasu daję sądowi na przetworzenie wniosku ? Jesli hipotetycznie dzisiaj (19 luty) składał bym wniosek i poprosił sad o wpis w dniu 1 kwietnia to wystarczająco czy moze bezpieczniej zawnioskowac o 1 maja? Zakladam tutaj oczywiscie kompletnosc i poprawnosc wniosku i to ze chcemy aby przeksztalcenie nastapilo w pierwszym dniu kalendarzowym miesiaca.

Odpowiedz

Marcin Bartyński 18 lutego, 2015 o 16:28

1 kwietnia – według mnie wystarczy. 1 maja na pewno się nie uda, ponieważ sądy w tym dniu nie pracują.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: