Skontaktuj się

Jak kupić/sprzedać przychodnię POZ?

Marcin Bartyński18 marca 2019Komentarze (0)

W zeszłym tygodniu czytelniczka bloga napisała do mnie maila. Pytała, czy możliwa jest sprzedaż podmiotu leczniczego bez użycia procedury przekształcenia.

Sprzedaż podmiotu leczniczego a przekształcenie w spółkę z o. o.

Jakiś czas temu napisałem krótki poradnik o tym, jak sprzedać podmiot leczniczy. W poradniku podzieliłem się swoimi doświadczeniami z transakcji sprzedaży gabinetu stomatologicznego.

Bezpłatny poradnik o sprzedaży podmiotu leczniczego możesz pobrać tutaj>>>

Procedura przekształcenia jest bardzo użyteczna zwłaszcza wtedy, gdy podmiot leczniczy jest stroną kontraktu z NFZ. W takich przypadkach do sprzedaży podmiotu leczniczego nie potrzeba zgody dyrektora oddziału NFZ. Nie trzeba też martwić się o zgodę wynajmującego na przeniesienie praw do lokalu na nabywcę.

Czy można sprzedać podmiot leczniczy bez przekształcenia w spółkę z o. o.?

Można. Ostatnio nawet obsługiwałem taką transakcję.

Na pewno minusem przekształcenia jest to, że opóźnia sprzedaż przychodni czy kliniki. O jakieś 3-4 miesiące, bo tak długo trwa przekształcenie. No i podnosi trochę koszty całej transakcji.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej transakcji, zrezygnuj z przekształcenia, o ile to możliwe.

W takim razie stronom pozostaje oprzeć się na umowie sprzedaży przedsiębiorstwa. Pamiętaj jednak, że tego typu umowa będzie wymagać zgody wynajmującego, podwykonawców i innych podmiotów, z którymi do tej pory współpracował zbywca.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 602-490-321 e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: