Jak internauci trafili na bloga w ciągu ostatnich 30 dni?

Marcin Bartyński            03 października 2016            Komentarze (0)

Wpisując między innymi takie słowa kluczowe:

Jak przekształcić firmę w spółkę z o. o.  W pierwszym etapie przygotuj sprawozdanie finansowe i wycenę składników majątku oraz projekty aktu założycielskiego i oświadczenia o przekształceniu. Z tymi dokumentami udaj się do notariusza – w celu sporządzenia planu przekształcenia. W kolejnym etapie złóż wniosek o powołanie biegłego rewidenta – biegły zbada, czy plan przekształcenia został wykonany prawidłowo, a wyniki badania przedstawi w opinii. Dysponując opinią, możesz przystąpić do następnego etapu – tj. do sporządzenia oświadczenia o przekształceniu i aktu założycielskiego. Mając te dokumenty, możesz wystąpić z wnioskiem o rejestrację spółki.

Przekształcenie w spółkę dofinansowanie. Całkiem niedawno przyjechała do mnie z sąsiedniego województwa pewna pani doktor, która prowadzi przychodnię. Chciała pozyskać do swojej działalności inwestora. Rozmawialiśmy o tym, że dobrym rozwiązaniem będzie przekształcenie przychodni w spółkę z o.o., a potem sprzedaż części udziałów. Z instytucji przekształcenia korzystają ci przedsiębiorcy, którzy prowadząc działalność w oparciu o licencję, zezwolenie, koncesję, chcą przyjąć do tej działalności inwestora.

Przekształcenie w spółkę zezwolenie apteki. O zezwoleniu na prowadzenie apteki chyba jeszcze na tym blogu nie pisałem, ale trochę opowiadałem o koncesji, np. we wpisie Czy warto przekształcić aptekę w spółkę z o. o.?

Kupno przedsiębiorstwa na co zwrócić uwagę. Ja bym zwrócił przede wszystkim uwagę na treść art. 55[4] KC. Warto wiedzieć, że co do zasady nabywca przedsiębiorstwa odpowiada za długi związane z tym przedsiębiorstwem powstałe jeszcze przed jego nabyciem. Ale są wyjątki od tej zasady.

Ile kosztuje przekształcenie w spółkę z o. o. To zależy. Chyba najczęściej najdroższa jest opinia biegłego rewidenta.

Czy dla przekształconej w spółkę działalności będzie nadany nowy NIP. Nowy NIP będzie nadany spółce.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: