Skontaktuj się

Jak długo trwa przekształcenie praktyki lekarskiej w podmiot leczniczy?

Marcin Bartyński06 stycznia 2021Komentarze (0)

Ostatnio opowiadałem na blogu o tym, jak krok po kroku przekształcić indywidualną praktykę lekarską w podmiot leczniczy. Rozpocząłem nawet nagrywanie na ten temat podcastu. Jest to chyba pierwszy w Polsce prawniczy podcast o tej tematyce. Oto pierwszy odcinek:

Jak długo trwa rejestracja podmiotu leczniczego – przepisy

Zgodnie z ustawą urząd wojewódzki ma obowiązek zarejestrować podmiot leczniczy w terminie 30 dni od prawidłowego złożenia wniosku.

Jeżeli urząd nie zarejestruje podmiotu w terminie 40 dni, to możesz rozpocząć działalność leczniczą po uprzednim zawiadomieniu o tym na piśmie wojewody.

Jak długo trwa rejestracja podmiotu leczniczego – praktyka

Z moich doświadczeń wynika, że czas oczekiwania na wpis do rejestru podmiotów leczniczych zależy od województwa. W niektórych regionach odbywa się to błyskawicznie. Przykładowo ostatnio w województwie zachodniopomorskim urząd wojewódzki zarejestrował gabinet stomatologiczny mojego klienta już w dniu złożenia wniosku! Podobnie czeka się w województwie podlaskim.

Są też regiony w których czas oczekiwania na wpis wynosi znacznie dłużej – 2-3 tygodnie. Na przykład – województwo wielkopolskie lub województwo mazowieckie.

Błędy we wniosku mogą ten czas oczekiwania znacznie wydłużyć. W razie dostrzeżenia ewentualnych błędów organ wzywa do ich usunięcia. I terminy biegną na nowo od złożenia poprawnego wniosku.

Jak długo trwa rejestracja spółki z o. o.?

Jeżeli zdecydujesz się na prowadzenie podmiotu leczniczego w formie spółki z o. o., to do czasu oczekiwania na wpis do rejestru podmiotów leczniczych musisz doliczyć także czas oczekiwania na rejestrację spółki w KRS.

Jak długo trwa rejestracja spółki w KRS?

To zależy, w jakim trybie będzie tworzyć spółkę:

  • jeżeli umowę spółki będziesz podpisywać w formie elektronicznej, za pośrednictwem Internetu – to rejestracja spółki zajmie Ci ok. 1-2, a nawet 3 tygodnie,
  • natomiast jeżeli umowę spółki będziesz podpisywać u notariusza, to rejestracja podmiotu może potrwać ok. 1 – 1,5 miesiąca.

Jak mogę Tobie pomóc w rejestracji podmiotu leczniczego?

Po pierwsze, pomogę ustalić Tobie formę, w jakiej będzie działać podmiot leczniczy. Przykładowo możesz prowadzić działalność w ramach spółki z o. o., spółki partnerskiej, jednoosobowej działalności gospodarczej.

Następnie przygotuję dla Ciebie umowę spółki i pomogę Ci w rejestracji w KRS.

A na koniec złożę wniosek o wpisanie podmiotu do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: