Skontaktuj się

Jak czytelnicy trafiali na bloga w 2015 r.?

Marcin Bartyński08 stycznia 2016Komentarze (0)

W 2015 roku czytelnicy trafiali na bloga wpisując w wyszukiwarkę między innymi następujące frazy:

Przeniesienie licencji transportowej. Przedsiębiorca transportowy nie może sprzedać licencji transportowej innej osobie. Jest jednak sposób na przeniesienie takiej licencji. Pisałem o tym w artykule „Przeniesienie licencji transportowej na innego przedsiębiorcę„.

Plan przekształcenia przedsiębiorcy wzór. Plan przekształcenia wymaga formy aktu notarialnego i powinien być sporządzony w określonym terminie. W jakim? Przeczytasz o tym w artykule „Nie spóźnij się z planem przekształcenia!„.

Jak zmienić działalność gospodarczą w spółkę z o. o. Albo przez przekształcenie działalności  gospodarczej w spółkę z o. o., albo przez wniesienie przedsiębiorstwa aportem do spółki. Opowiadam o tym we wpisie „Od zera do milionera. Przekształcenie czy aport?„.

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę a kasa fiskalna. To zagadnienie poruszam we wpisie „Czy po przekształceniu trzeba kupić nową kasę fiskalną?„.

Przekształcenie działalności gospodarczej a pracownicy. Przy przekształceniu znajdują zastosowanie przepisy o przejściu zakładu pracy na innego pracodawcę. O tym, co się z tym wiąże, przeczytasz we wpisie: „Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o. o. – obowiązki przedsiębiorcy wobec pracowników„.

Sprzedaż udziałów w spółce z o. o. co to znaczy. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Mam zaplanowany wpis na temat skutków umowy sprzedaży udziałów (skutek zobowiązujący czy rozporządzający?). O tym, jak wygląda procedura zmiany wspólnika, opowiadałem we wpisie „Sprzedaż udziałów w spółce z o. o.„.

Sprzedaż przedsiębiorstwa. Przekształcenie jest dobrym narzędziem do sprzedaży przedsiębiorstwa. Chodzi o to, że przekształcenie umożliwia przeniesienie przedsiębiorstwa na kupującego wraz z np. licencją transportową, zezwoleniem na prowadzenie apteki lub innymi decyzjami administracyjnymi. Pisałem o tym między innymi w artykule: „Czy warto przekształcić aptekę w spółkę z o. o.?” i w mini-artykule: „Sprzedaż przedsiębiorstwa„. Przygotowałem też projekt wpisu o sprzedaży przychodni, może uda mi się go opublikować w tym półroczu:) Całą transakcję warto dobrze przemyśleć – „Od czego zacząć zakup przedsiębiorstwa?„.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: