Skontaktuj się

Głosowanie nad uchwałą o przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński            14 sierpnia 2013            Komentarze (1)

Dla podjęcia uchwały o przekształceniu spółki jawnej w spółkę z o. o. wymagana jest jednomyślność wszystkich wspólników.

Załóżmy jednak, że umowa spółki jawnej wyłącza od prowadzenia spraw spółki niektórych wspólników. Albo stanowi, że uchwały w sprawach przekraczających zwykły zarząd (a taką jest niewątpliwie uchwała o przekształceniu) zapadają większością np. 2/3 głosów. Czy w takim przypadku do przekształcenia nadal jest potrzebna zgoda wszystkich wspólników?

Tak. Przekształcenie spółki jawnej w spółkę z o. o. zawsze wymaga zgody wszystkich wspólników. Bez względu na to, jakie postanowienia zawiera umowa spółki jawnej.

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Elena Lipiec 6, 2016 o 12:12

czy zgadza się Pan z tą opinia: http://www.eporady24.pl/przeksztalcenie_spolki_jawnej_w_komandytowa,pytania,9,40,7722.html tj. w zakresie konieczności oświadczenia o uczestnictwie w przekształconej spółce? czy tak samo jest przy zmianie jawnej na z .o.o. (bo link dotyczy komandytowej)?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: