Dzień przekształcenia działalności w spółkę z o. o.

Marcin Bartyński            17 czerwca 2013            Komentarze (0)

Jednym z mankamentów przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o. jest to, że tak naprawdę nie wiadomo, w którym dokładnie dniu owo przekształcenie nastąpi.

Przypomnę tylko, że tutaj opisałem całą procedurę przekształcenia. Ostatnim jej etapem jest dokonanie wpisu przez sąd rejestrowy i wykreślenie przedsiębiorcy w ewidencji. Jednakże nigdy nie możemy być pewni, kiedy sąd rejestrowy dokona owego wpisu i z którym dniem Twoja działalność przekształci się w spółkę. Ten stan niepewności może być dla Ciebie (czy też dla Twojego biura rachunkowego) niekorzystny, a dokonanie wpisu przekształcenia w środku okresu rozliczeniowego może wprowadzić trochę zamieszania.

Dlatego podpowiem Ci, co można zrobić w takiej sytuacji. Otóż warto wskazać sądowi dzień przekształcenia i poprosić, aby wpisu przekształcenia dokonał w tym wskazanym dniu (zapytaj swojego księgowego, jaki dzień będzie najbardziej odpowiedni). W tym celu możesz sporządzić pismo o odpowiedniej treści i dołączyć je do wszystkich formularzy, jakie będziesz składał w sądzie (koniecznie umieść je wierzchu, żeby nie umknęło uwadze sądu!). A potem zadzwoń do sekretariatu i przypomnij, że jest dla Ciebie ważne, żeby wpis nastąpił w tym konkretnym wybranym przez Ciebie dniu.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: