Skontaktuj się

Czy w dobie kryzysu koronawirusa możliwe jest przekształcenie w spółkę z o. o.?

Marcin Bartyński15 kwietnia 2020Komentarze (0)

Okazuje się, że – na szczęście – tak!

Już dawno się tak nie cieszyłem z powodu rejestracji spółki. Oto w dniu wczorajszym sąd w Poznaniu zarejestrował mojemu klientowi spółkę. Przy tym całym szaleństwie koronawirusowym! A przed dwoma tygodniami podobnie zadziałał sąd w Gliwicach – tutaj również spółka została zarejestrowana bez problemów.

Sądy rejestrowe nadal działają

Nadal rejestrują spółki, nadal wysyłają postanowienia. To nic, że czasem pracuje tylko połowa referendarzy, ważne, że sąd nadal działa. Dla radcy prawnego w sytuacji, gdy w zasadzie wszystkie rozprawy w innych sprawach są odwołane, sądy rejestrowe są namiastką normalności.

Trudniej znaleźć notariusza

Niektóre kancelarie notarialne nadal są zamknięte. Jednakże dotąd żaden przepis nie nałożył obowiązku zamykania kancelarii notarialnych. Tym niemniej Krajowa Izba Notarialna zajęła stanowisko, zgodnie z którym notariusz może podjąć decyzję o ograniczeniu działania swojej kancelarii ze względu na:

  • stan zdrowia i sytuację rodzinną notariusza,
  • sytuację organizacyjną kancelarii (np. brak pracowników),
  • poczucie zagrożenia epidemicznego notariusza,
  • inne ważne okoliczności związane z zagrożeniem epidemicznym.

Sądzę jednak, że z czasem coraz więcej kancelarii będzie wracać do względnej normalności.

Biegły rewident

Biegli dalej działają. W zasadzie wszystkie czynności mogą wykonywać zdalnie, więc przynajmniej z opinią biegłego rewidenta nie powinno być większych problemów.

Ja również cały czas działam

Cały czas spływają do mnie pytania związane z przekształceniem. Staram się na bieżąco odpowiadać. Nadal pomagam w przekształceniach. Jak masz pytania, to pisz albo dzwoń.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: