Skontaktuj się

Czy termin na złożenie sprawozdania finansowego rzeczywiście upływa 15 lipca?

Marcin Bartyński20 czerwca 2014Komentarze (1)

Wielu przedsiębiorcom prowadzącym spółki z o. o. wydaje się, że mają czas na złożenie sprawozdania finansowego w sądzie rejestrowym do 15 lipca.

Nic bardziej mylnego! Termin na złożenie sprawozdania jest ruchomy i zależy od daty odbycia zgromadzenia wspólników zatwierdzającego owo sprawozdanie (tzw. zwyczajne zgromadzenie wspólników). Otóż zarząd powinien wykonać ten obowiązek w terminie 15 dni od daty, w której odbyło się zgromadzenie wspólników.

Skąd zatem w świadomości przedsiębiorców wzięła się data 15 lipca?

Zgodnie z kodeksem, zwyczajne zgromadzenie wspólników musi odbyć się najpóźniej 30 czerwca; Piętnastym dniem od tej daty jest dzień 15 lipca. A zatem – zdaniem niektórych – najpóźniej do 15 lipca należy złożyć sprawozdanie.

Jednakże jeszcze raz podkreślam – obowiązek złożenia sprawozdania finansowego należy wykonać w ciągu 15 dni od daty odbycia zgromadzenia wspólników! Jeżeli więc zwyczajne zgromadzenie wspólników przypadnie na dzień 31 marca, sprawozdanie powinno być wysłane do sądu najpóźniej 15 kwietnia.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Grzegorz 23 czerwca, 2014 o 10:15

Pozornie prosta rzecz, a tak wiele osób tego nie wie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: