Skontaktuj się

Czy można przyspieszyć przekształcenie działalności w spółkę z o. o.?

Marcin Bartyński15 kwietnia 20152 komentarze

Gdy piszę te słowa, jadę autobusem z Oleśnicy do Wrocławia. Wracam po dniu pracy w kancelarii (jej siedzibą jest Oleśnica) do domu. Mówi się o Oleśnicy, że jest sypialnią Wrocławia, jednak w moim przypadku jest na odwrót:)

W dzisiejszym wpisie chciałbym wspomnieć, dlaczego przekształcenie trwa tak długo. 4 miesiące lub więcej.

Kto przekształcał działalność w spółkę z o. o., ten wie, że etapem, który znacznie wydłuża tę procedurę, jest badanie planu przekształcenia przez biegłego rewidenta.

A kto jeszcze nie przekształcał działalności, niech wie, że wąskim gardłem tej procedury są czynności biegłego rewidenta.

Trochę potrwa, zanim sąd na wniosek przedsiębiorcy wyznaczy biegłego. Biegły od chwili, w której dowiedział się o powołaniu, ma dwa miesiące na sporządzenie opinii. Wszystko to może potrwać nawet 3 miesiące.

Natomiast cała procedura może potrwać 4 miesiące lub dłużej.

Jest jeden sposób, dzięki któremu możesz nieco skrócić tę procedurę.

Ale o tym innym razem, bo autobus właśnie dojeżdża do Wrocławia.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki - blog o umowie najmu 16 kwietnia, 2015 o 16:33

A gdyby tak zamienić kolejność i zamiast do sądu najpierw zwrócić się do biegłego ? 🙂

Odpowiedz

Marcin Bartyński 16 kwietnia, 2015 o 22:43

Pogląd, że sam przedsiębiorca może wyznaczyć biegłego (bez udziału sądu), jest atrakcyjny, bo znacznie skraca czas przekształcenia, ale obawiam się, że nie będzie akceptowany przez sądy już na etapie dokonywania wpisu spółki przekształconej.
Napisałem o tym w kolejnym wpisie: http://przeksztalceniewspolkezoo.pl/jak-przyspieszyc-przeksztalcenie-dzialalnosci-gospodarczej-w-spolke-z-o-o/

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: