Skontaktuj się

Czego czytelnicy szukali na blogu w sierpniu 2015 r.?

Marcin Bartyński03 września 2015Komentarze (0)

W sierpniu 2015 r. czytelnicy trafiali na bloga wpisując w wyszukiwarce między innymi takie frazy:

Czy przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o.o. traci się koncesję na alkohol? Nie, spółka z o. o. po przekształceniu staje się podmiotem tej koncesji.

Kapitał zakładowy spółki przekształconej. Ustala się go na podstawie sumy bilansowej i powinien wynosić co najmniej pięć tysięcy złotych. Niedługo będę pisał na blogu o przypadku, gdy suma bilansowa jest niższa od pięciu tysięcy złotych.

Zbycie licencji transportowej. Nie można sprzedać innemu podmiotowi licencji transportowej (nie można też sprzedać przedsiębiorstwa wraz z licencją transportową). Ale przedsiębiorca transportowy może przekształcić się w spółkę z o. o. (wtedy spółka może stać się podmiotem licencji), a następnie sprzedać komu innemu udziały w spółce.

Plan przekształcenia – kto pisze? Przy przekształceniu jdg w spółkę z o. o. – notariusz. Przy przekształceniu spółki cywilnej w spółkę z o. o. – wspólnicy.

Przekształcenie firmy jednoosobowej w spółkę komandytową a składki zus. Na gruncie polskiego kodeksu spółek handlowych nie ma możliwości przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę osobową. Przedsiębiorca może przekształcić się tylko w spółkę z o. o. lub w spółkę akcyjną.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: