Skontaktuj się

Czego czytelnicy szukali na blogu w maju 2015 r.?

Marcin Bartyński30 maja 2015Komentarze (0)

Dzisiaj przedostatni dzień maja. Za pomocą jakich fraz czytelnicy trafiali na bloga w minionym miesiącu?

Informacja dla pracowników przekształcenie w spółkę wzór. W związku z przekształceniem działalności w spółkę z o. o. dochodzi do przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę (tym nowym pracodawcą jest spółka z o. o.). Wiążą się z tym pewne obowiązki informacyjne wobec pracowników. Pracodawca powinien poinformować pracowników m.in. o przewidywanym terminie przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę oraz o wielu innych aspektach tej procedury.

Termin obowiązku podawania nazwy starej spółki przy zmianie nazwy. Jeżeli po przekształceniu spółka będzie działać pod inną firmą (nazwą) – odmienną od tej, pod którą działał przedsiębiorca przed przekształceniem – to ta spółka ma obowiązek podawania w nawiasie dawnej firmy obok nowej firmy. Obowiązek ten trwa przez okres jednego roku od dnia przekształcenia działalności gospodarczej w spółkę z o. o.

Kapitał zakładowy sp. z o. o. przy przekształceniu przedsiębiorcy. Punktem odniesienia wysokości kapitału zakładowego spółki przekształconej jest suma bilansowa przedsiębiorcy przekształcanego. Kapitał zakładowy może być niższy, wyższy lub równy sumie bilansowej.

Czy przekształcać w spółkę z o. o. To zależy. Czasami się to opłaca, a czasami nie. Można poczytać o tym m.in. w artykule: „Od zera do bohatera – przekształcenie czy aport przedsiębiorstwa?„.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: