Skontaktuj się

Co to jest dzień przekształcenia?

Marcin Bartyński15 stycznia 2015Komentarze (0)

W poprzednim wpisie sygnalizowałem, że nie warto doprowadzić do takiego stanu rzeczy, w którym to sąd rejestrowy wybiera dzień przekształcenia działalności w spółkę z o. o.

Czym jednak jest dzień przekształcenia?

Dzień przekształcenia jest zwieńczeniem całej procedury. Jest to dzień, w którym sąd wpisuje spółkę do rejestru przedsiębiorców. W tym dniu wszystkie (no, prawie wszystkie) prawa i obowiązki przedsiębiorcy przechodzą na spółkę. W tym dniu przedsiębiorca staje się wspólnikiem spółki.

Ideałem by było, gdyby w tym dniu przedsiębiorca był wykreślany z CEIDG, jednakże zazwyczaj trochę trwa, zanim sąd prześle wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi) postanowienie o wpisie spółki do rejestru.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 602 490 321e-mail: marcin.bartynski@gmail.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Bartyński z siedzibą w Oleśnicy.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem marcin.bartynski@gmail.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: